???????????? Na základnú školu sa “prisťahovali” kengury: Budú tak súčasťou vyučovacieho procesu

Základná škola Maximiliána Hella v obci Štiavnické Bane (okr. Banská Štiavnica), sa teší naozaj netradičným návštevníkom. Okrem toho, že je táto škola známa tým, že sa na nej ako prvej na svete vyučuje predmet Sokoliarstvo a chovajú tu naozaj širokú škálu rôznorodých zvierat, v utorok (15.11.) tu pribudli ďalšie, rovno z Austrálie!

???? Tentokrát ide o dvoch samčekov kengury červenokrkej, ktorých sem priviezli zo zoologickej záhrady v Spišskej Novej Vsi v rámci chovateľskej spolupráce s touto základnou školou. Tá zas naoplátku ZOO venovala samičku orla stepného. Podľa slov riaditeľa školy Pavla Michala je v súvislosti s ich vyučovacím procesom známe, že sa snažia učiť príkladovým spôsobom, vďaka čomu si deti učivo lepšie zapamätajú.

???? “Prostredníctvom týchto zvierat vieme krásne prezentovať južnú pologuľu a to nielen našim žiakom, ale aj turistom a hosťom našej školy. Vieme takto poukázať aj na časové posuny, ale deti získavajú aj viac informácií v rámci klimatických rozdielov medzi severnou a južnou pologuľou,” povedal Michal s tým,
že keďže sa v rámci vyučovania venujú aj rozvoju klimatickej gramotnosti, tak im to značne pomôže.

???? Kengury sa však musia v novom prostredí najprv aklimatizovať a v priebehu troch dní sa ku nim dostanú už aj žiaci, ktorí sa na ne už teraz veľmi tešia. “Nevedia sa dočkať, aby mohli vidieť týchto dvoch samčekov. Mená ešte zatiaľ nemajú, avšak vyhlásime súťaž, kde žiaci nejaké navrhnú, potom sa bude hlasovať a spoločnými silami sa pokúsime vybrať čo najkrajšie,” doplnil Pavel Michal.

????Riaditeľ ZOO Karol Dzurik priblížil, že v súčasnosti vlastnia väčšiu skupinku týchto kengúr – desať samcov a jednu samičku. V budúcnosti by však chceli toto zloženie zmeniť. “Títo samčekovia sú na seba zvyknutí a myslím, že tu budú spolu harmonizovať. Kengury sa v ZOO živia trošku ináč ako v prírode, kŕmime ich senom, zeleninou, prípadne jablkami, hruškami a špeciálnymi granulami,” ozrejmil
s dôvetkom, že tieto majú okolo 8 rokov a dožívajú sa približne 20 rokov.

zdroj: denník Plus jeden deň

mindpress

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre k článku