V lete sa do Banskej Štiavnice a jej nádherného okolia dostanete aj posilnenými letnými autobusovými a vlakovými spojeniami. Auto tak môžete nechať doma, mesto aj obľúbený tajch si užijete aj bez neho…….

V Banskej Štiavnici a jej okolí je všetko nadosah, veľa krásnych miest je dostupných aj pešo. „Sme veľmi radi, že sa v spolupráci s MDV SR, Mestom Banská Štiavnica, Železničnou spoločnosťou Slovensko, a. s., SAD Zvolen a.s. a s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja podarilo nájsť riešenie, ktoré bude prínosom pre návštevníkov, aj pre domácich obyvateľov. Veríme, že to povedie aj k zníženiu záťaže mesta autami v hlavnej sezóne,“ uviedol Igor Kuhn, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Štiavnica.

Na troch linkách

Autobusové spojenia budú od 3. júla do 19. septembra 2021 premávať na troch linkách v sobotu, nedeľu a počas sviatkov. Prvá bude obojsmerne premávať na trase Banská Štiavnica – Štiavnické Bane a Počúvadlo, a to približne každé dve hodiny počas celého dňa. Druhá linka zabezpečí spojenie medzi Štiavnicou a Banským Studencom a tretia trasa vedie do obce Svätý Anton. Návštevníci sa tak dostanú zo stanice do historického centra, banského skanzenu, k štiavnickým tajchom i do kaštieľa vo Svätom Antone.

Vlaky zabezpečia dopravu zo Zvolena a Hronskej Dúbravy, a to približne každé 2 hodiny počas celého dňa. Umožnia tak plynulú prepravu návštevníkov prichádzajúcich z Bratislavy, Lučenca, či Banskej Bystrice, skráti sa aj čas cestovania.

Posilnené budú aj spoje Banská Štiavnica – Nitra cez Pukanec a Levice, významne sa teda zlepší aj prístup z Bratislavy. Banská Štiavnica tak bude v lete pohodlne dostupná i bez auta pre všetkých, ktorí si budú chcieť dovolenku užiť práve na štiavnických tajchoch, kopcoch, či podujatiach.

mindpress ©

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre k článku