Lokalita

Ubytko na Orave > Lokalita

Penzióny sa nachádzajú v malebnej Oravskej obci Habovka v srdci prírody v Tatranskom národnom parku. V apartmánoch je k dispozícii bezplatne rýchly internet s Wi-Fi pripojením a televízia. V obci je dobrá vybavenosť – najbližšie potraviny sú vzdialené 250 metrov od penziónu. V obci sa nachádza reštaurácia i bankomaty.

Obec Habovka sa nachádza neďaleko vyhľadávanej turistickej lokality Zuberec. V okolí sa nachádzajú Kvačianska a Juráňova dolina a Roháčske plesá, ktoré skrývajú nevídanú krásu. Na výletoch prírodou si skvele odpočiniete. V širšom okolí nájdete taktiež veľké množstvo kultúrnych pamiatok a príležitostí na zaujímavé aktivity, ako je plavba po rieke Orava na pltiach.

Pre milovníkov zimných športov je v okolí veľa lyžiarskych stredísk rôznej náročnosti. Najbližšie sú lyžiarske strediská Zuberec Milotín (1,6 km), Zuberec Janovky (2,3 km), Ski centrum Uhliská – Nižná (8 km) alebo lyžiarske stredisko Roháče – Spálená (5 km). V širšom okolí nájdete Ski Kubínska Hoľa (40 km), Skipark Racibor – Oravský Podzámok (28 km).

Pokiaľ si chcete po náročnej turistike, či dlhom dni strávenom na svahu alebo spoznávaním Oravy, môžete navštíviť bazény, aquaparky a wellness zariadenia v blízkom okolí.

Tipy na výlety

Vyberte si z najpopulárnejších atrakcií v okolí

Voda a wellness

Lyžiarske strediská

Výlety

Kultúra

Zobraziť všetky