Atrakcie

V malebnom kraji Oravy na severe Slovenska nájdete nádherné pamiatky a neopakovateľné zážitky z prírody. Lokalita v lone divokej prírody ponúka možnosť spoznávania krásy našej prírody a historických odkazov. Krása regiónu vám účaruje, vytvoríte si zážitky na ktoré budete radi spomínať a vracať sa späť na Oravu.

Orava je bohatá na všetky druhy zážitkov. Na svoje si prídete v každom ročnom období. Počas celého roka môžete navštíviť wellness centrá a bazénové svety najznámejších zariadení na Slovensku, ktoré sú neďaleko. Ešte bližšie nájdete lyžiarske strediská, v ktorých vás okrem zábavy zo zimných športov očarí i tunajšia príroda pod zimnou pokrývkou.

Kúpaliská a wellness

Koliba Josu Zuberec

3 kilometre

V klasickej Oravskej Kolibe Josu v Zuberci nájdete skvelé jedlo, ktoré je skutočným zážitkom. Návštevu Koliby môžete využiť na relax v bazéne, saunách a vírivkách. K dispozícii je i biliard, stolný tenis a bowling.

VIAC INFORMÁCIÍ

Hotel Julianin dvor Habovka

1,5 kilometra

Vo veľkom areáli môžete využiť plavecký bazén s dĺžkou 13 metrov, odpočinúť si vo finskej saune, alebo sa nechať rozmaznávať masážami. Nájdete tu zároveň skvelé jedlo uvarené z lokálnych surovín.

Voľný čas si môžete spríjemniť cvičením, bowlingom, či posedením pri živej hudbe (každý piatok) alebo zapožičaním elektrických bicyklov.

VIAC INFORMÁCIÍ

Gino – Paradise Bešeňová

34 kilometrov

Vo vodnom parku v Bešeňovej si odpočiniete a zároveň zažijete hory zábavy. Nájdete tu vonkajšie termálne bazény, bazény s vlnami, letné rekreačné bazény, i celoročné kryté a relaxačné bazény. V areáli sú i letné a celoročné tobogány a detský bazén.

VIAC INFORMÁCIÍ

Tatralandia Liptovský Mikuláš

32 kilometrov

Tatralandia je jedným z najznámejších vodných svetov na Slovensku. Nájdete tu množstvo tobogánov, bazénov a atrakcií ako surfovacie vlny.

Pobyt v Tatralandii si môžete spríjemniť návštevou wellness sveta s tradičnými i špeciálnymi keltskými saunami. V areáli nájdete i reštaurácie, bary a obchody.

VIAC INFORMÁCIÍ

Aquarelax Dolný Kubín

35 kilometrov

V Aquarelaxe v Dolnom Kubíne je k dispozícii plavecký bazén s dĺžkou 25 metrov, relaxačný bazén a saunový svet, v ktorom nájdete vírivky, fínsku, parnú solárnu saunu, či presklenú kľudovú miestnosť v tvare pyramídy.

V zariadení je k dispozícii i fitness centrum, masáže a reštaurácia.

VIAC INFORMÁCIÍ

Meander Thermal Park Oravice

14 kilometrov

V Thermal Parku Oravice si môžete odpočinúť v bazéne s umelými vlnami, relaxačnom bazéne, vírivkách, či zažiť trochu adrenalínu na tobogáne. Bazény sú vybavené vodnými hríbmi a chrličmi.

Na relax môžete využiť i fínsku saunu masérske služby. K dispozícii je i detský kútik.

VIAC INFORMÁCIÍ

Lyžiarske strediská

Skipark Kubínska Hoľa

40 kilometrov

Na Kubínskej Holi nájdete nie len skvelo upravené zjazdovky s dĺžkou 14 kilometrov a freeride zónu. Zažijete i príjemný dotyk zimnej Oravskej prírody a nezabudnuteľné výhľady.

Na zjazdovkách premávajú 2 štvormiestne lanovky a 8 vlekov. V areáli nájdete požičovňu lyží a vybavenia, SKI servis, lyžiarsku školu, bufety a reštaurácie.

VIAC INFORMÁCIÍ

Skipark Racibor pri Oravskom Podzámku

28 kilometrov

V modernom lyžiarskom stredisku Racibor neďaleko Oravského Podzámku nájdete v srdci prírody 7 kilometrov zjazdoviek s dĺžkou do 1300 metrov.

V lyžiarskom stredisku nájdete požičovňu lyží a vybavenia, lyžiarsku školu, servis lyží, bar a reštauráciu.

VIAC INFORMÁCIÍ

Ski Vitanová

20 kilometrov

Užite si rodinnú lyžovačku v stredisku Ski Vitanová s výhľadom na Tatry. K dispozícii je 5 zjazdoviek a fun zóna. Najdlhšia zjazdovka je dlhá 1600 metrov. Lyžiarske stredisko disponuje 4 sedačkovou sedačkou.

V areáli nájdete požičovňu lyžiarskeho výstroja, lyžiarsku a snowboardovú školu, servis a reštauráciu.

VIAC INFORMÁCIÍ

Meander skipark Oravice

14 kilometrov

V skiparku Oravice si užijete zábavu na 9 zjazdovkách, najdlhšia je dlhá až 1850 metrov. Zjazdovky sú vybavené vlekmi a 4 sedačkovou lanovkou.

V areáli je k dispozícii i požičovňa lyží, lyžiarska škola, reštaurácie, kaviarne a bistrá.

VIAC INFORMÁCIÍ

Lyžiarske stredisko Roháče – Spálená

5 kilometrov

V lyžiarskom stredisku Roháče-Spálená neďaleko Zuberca sú je k dispozícii 8 zjazdoviek rôznej náročnosti vrátane freesnow oblasti. Zjazdovky sú vybavené 6 a 4 sedačkovými lanovkami a vlekmi. K dispozícii sú i 2 bežecké trate s dĺžkou 2,8 a 8,5 km, pre turistiku krásnou Oravskou prírodou na bežkách.

K dispozícii je požičovňa vybavenia a snowboardovej výstroje, lyžiarska a snowboardová škola, reštaurácie a bufety.

VIAC INFORMÁCIÍ

Ski centrum Uhliská Nižná

8 kilometrov

Menšie rodinné lyžiarske stredisko v pri obci Nižná ponúka 5 zjazdoviek vybavených vlekmi. Najdlhšia má 1400 metrov.

K dispozícii je lyžiarska škola, požičovňa lyží a vybavenia, reštaurácie a bufet.

VIAC INFORMÁCIÍ

Zuberec Janovky

2,3 kilometra

V lyžiarskom stredisku Janovky nedaľeko Zuberca nájdete 7 zjazdoviek menšej i väčšej náročnosti s prevýšením od 80 do 250 metrov. Najdlhšia zjazdovka je dlhá 1800 metrov. Stredisko je vybavené 5 vlekmi, dopravnými pásmi a lanovými vlekmi pre deti.

V stredisku je k dipozícii lyžiarska škola a bufety.

VIAC INFORMÁCIÍ

Zuberec Milotín

1,6 kilometra

Menšie lyžiarske stredisko Milotín ponúka zjazdovky s dĺžkou 3,05 kilometra. Užijete si tu rodinnú dovolenku, vďaka rôznej náročnosti zjazdoviek. K dispozícii je denné i večerné lyžovanie na osvetlenej zjazdovke po celej dĺžke.

Blízko lyžiarskeho strediska je k dispozícii upravená bežecká trať.

VIAC INFORMÁCIÍ

Výlety

Roháčske plesá- Zverovka

9 kilometrov, 5 hodín

Roháčske plesá sú sústavou plies ľadovcového pôvodu v závere Roháčskej doliny pod Ostrým Roháčom, Plačlivým a Kopami.

Štyri hlavné plesá sa nachádzajú v „terasách“ nad sebou, na zostupe cez Spálenú dolinu sa nachádza ďalšie, Opálové pliesko a nižšie Roháčsky vodopád.

VIAC INFORMÁCIÍ

Juráňová dolina- Tiesňany – Oravice

3 hodiny

Juráňová dolina je jedna z najkrajších dolín na Slovensku dlhá 4km, s 1km dlhou tiesňavou Juráňovho potoka vo vápencovo – dolomitovom komplexe “Tiesňavy”.

V minulosti sa cez kaňon zvážalo drevo  a stál v ňom takmer kilometer dlhý most, ktorého zvyšky môžete vidieť aj teraz.

VIAC INFORMÁCIÍ

Kvačianska dolina – Oblazy , Huty , Jóbová ráztoka

3 hodiny

Kvačianska dolina patrí medzi najkrajšie doliny Chočských vrchov.

Nachádza sa tu zrekonštruovaný mlyn a gáter, ktorý je vyhlásený za technickú pamiatku.

Kedysi, keď neexistovala cesta do Liptovského Mikuláša, ľudia tadiaľto chodievali pešo alebo na vozoch.

VIAC INFORMÁCIÍ

Machy 1202m

3 hodiny

Východiskový bod – Zuberec , predpokladaný čas 3hodiny, prevýšenie 440m

Táto prechádzka Vám poskytne prekrásny pohľad na panorámu Roháčov od Sivého vrchu až po Osobitú

VIAC INFORMÁCIÍ

Kultúra

Prehliadka Oravského zámku

28 kilometrov

Do Oravského hradu je možné vstúpiť len s lektorom. Prehliadka trvá približne dve hodiny. Vstup do hradu je možné zakúpiť si počas celej doby otváracích hodín pokladne. Posledný vstup je v rovnaký čas, ako je čas zatvorenia pokladne.

Skupinám, ktoré majú záujem o cudzojazyčný vstup odporúčame zarezervovať si ho aspoň 2 dni dopredu. Zabezpečený je anglický, nemecký, poľský a ruský jazyk.

VIAC INFORMÁCIÍ

Plavba na pltiach po rieke Orava

25 kilometrov

Vychutnajte si krásu divokého prostredia Oravy splavovaním rieky Orava. Plavba na pltiach z Hornej Lehoty do Oravského Podzámku trvá 1 hodinu. Počas plavby sa dozviete o histórii pltníctva na Orave a spoznáte tunajšie krásy.

Plavba na pltiach je k dispozícii denne počas júla, augusta, od mája po október na objednávku.

VIAC INFORMÁCIÍ

Slanický ostrov umenia – Plavba loďou

37 kilometrov

V prekrásnej prírodnej scenérii Slanického ostrova umenia uprostred Oravskej priehrady nájdete stále expozície ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie.

Z piatich osád, ktoré navždy zmizli pod vodou priehrady v roku 1953 sa ako ostrov zachovalo iba návršie s barokovým kostolom a kalváriou, ktoré kedysi tvorilo dominantu obce Slanica. O niekoľko rokov vznikla myšlienka vytvoriť trvalé expozície Oravskej galérie, ktoré boli otvorené v rokoch 1971 — 1973.

VIAC INFORMÁCIÍ

Oravská lesná železnica-stanica Tanečník

59 kilometrov

Turistické vlaky na Oravskej lesnej železnici odchádzajú na svoju vyhliadkovú jazdu z údolnej stanice Tanečník. Stanica sa nachádza neďaleko obce Oravská Lesná s ktorou je spojená spevnenou lesnou cestou v dĺžke približne 6km.

V stanici Tanečník sa nachádza zázemie železnice – depo pre lokomotívy a vozne, predaj cestovných lístkov, suvenírov a malé múzeum dokumentujúce život lesnej železnice. Čakanie na vláčik si môžete skrátiť jeho návštevou a Vaše deti hrou na detskom ihrisku na okraji lesa.

VIAC INFORMÁCIÍ